امور بهره برداری رودهن
رودهن
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
رودِهِن شهر کوچکی است در ۵۶ کیلومتری شرق تهران در دامنه رشته کوه‌های البرز. این شهر از پیشینه طولانی تاریخی برخوردار است. پس از تأسیس شعبه‌ای از دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۳۶۳ در این شهر، بر جمعیت و سطح درآمد و امکانات شهروندی و در کل بر توسعه فرهنگی، اجتماعی این شهر افزوده شده‌است.
این شهر به دلیل ساکن بودن اهل حق نیز شهرت دارد. اهل حق یا شیفتگان علی کسانی هستند که به امام علی، اولین پیشوای شیعیان ارادت خاصی دارند. این افراد در زمان نادر شاه افشار به این منطقه مهاجرت کردند.
شهر رودهن و نقاط اطراف همچنین تفریح‌گاه خوبی برای شهرنشینانی است که در آن منطقه باغ یا باغچه دارند. این منطقه از البرز که دارای آب و هوایی خنک و کوهستانی بوده و در راه مناطق شمالی کشور واقع شده‌است.
به دلیل واقع شدن در رشته‌کوه البرز دارای آب و هوایی سرد در زمستان و معتدل و خنک در تابستان است. میزان بارش برف و باران در فصول سرد سال در این منطقه زیاد بوده و به دلیل شیب خیابان‌ها و کوچه‌ها مشکلاتی را برای اهالی ایجاد می‌کند.
تاکنون چندین مرتبه به دلیل بارش زیاد برف و بسته شدن جاده‌ها امتحانات ترم نخست که در اوایل بهمن ماه برگزار می‌شود تعطیل شده و به تعویق افتاده‌است.
ابنیه تاریخی

از بناهای تاریخی این شهر می‌توان به پلی اشاره کرد که متروکه شده و از دوره صفویه می‌باشد. همچنین به ساختمان هتل آبعلی که امروزه به اردوگاه دانش‌آموزی تبدیل شده‌است.

 

نام رئیس صابر احمدی
مدرک لیسانس
پست الکترونیکی
   
   
نشانی:
رودهن - بلوار امام خمینی - روبروی شهرداری، نبش کوچه سهند،امور بهره برداری رودهن
تلفن :
 02176502658 -02176509696
فکس :
02176503179 
پست امداد :
122
سال تحویل گیری :
73