اخبار

بهره‌برداری از پروژه تامین آب شرب مجتمع 5 روستا در شهرستان دماوند

بهره‌برداری از پروژه تامین آب شرب مجتمع 5 روستا در شهرستان دماوند
پروژه آب‌ شرب روستای وادان به نمایندگی از ۴ روستای دیگر در طرح تامین آب شرب مجتمع ۵ روستای بخش مرکزی دماوند به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی ،  رحمت اله محمدی مدیرعامل آبفای شرق استان تهران در این مراسم اظهار داشت: یکی از چالش‌ها و مشکلات اساسی این منطقه فقر سفره‌های آب زیرزمینی و عدم پایداری منابع آبی بود مخصوصا در سال‌های گذشته که یکپارچگی آبفای شهری و روستایی محقق نشده بود، یکی از مشکلات اساسی روستای وادان آب بود.

وی افزود :با یکپارچه شدن شرکت های آب و فاضلاب  شهری و روستایی، سال گذشته به همت عوامل این شرکت تدابیری اندیشیده شد و بخشی از مشکلات فوق رفع شدند.

وی در ادامه با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح آبرسانی به ۵ روستای شهرستان دماوند شامل وادان، هاشمک، اسلام آباد، کالدشت پایین و کالدشت بالا ابراز داشت: حمایت‌های نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در این راستا بسیار کمک کننده بود.

موانع موجود نیز به ویژه طی سه ماه گذشته با حمایت‌های مسئولان شهرستان برطرف و در نهایت این طرح به سرانجام رسید.

بنابر اعلام مدیر عامل آبفای شرق ، این پروژه حدود ۵.۵ میلیارد تومان هزینه  در بر داشت که  امید است با بهره‌برداری از آن تا افق  سال۱۴۳۰، پنج روستای مذکور از آب شرب باکیفیت  و پایداربرخوردار شوند.

گفتنی است میزان آب تولیدی طرح تامین آب شرب مجتمع ۵ روستای بخش مرکزی دماوند، ۱۷۲۸ مترمکعب در شبانه روز است که با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال در راستای تامین آب شرب پایدار برای ساکنین روستایی بخش مرکزی دماوند از جمله روستای وادان به بهره برداری رسید.

لازم به ذکر است  در این مراسم سیداحمد رسولی‌نژاد، نماینده مردم شریف دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند، بختیاری، مدیرعامل آبفای استان تهران، محمدی، مدیرعامل آب و فاضلاب شرق استان تهران، ساداتی‌فر، معاون بهره‌برداری و توسعه آبفای استان، حجت الاسلام فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند، حجت الاسلام میرشریفی، امام جمعه شهر آبسرد، سلیمانی، بخشدار مرکزی، مجاوری، رئیس شورای بخش مرکزی و جمعی از مسئولان حضور داشتند.

۲ خرداد ۱۴۰۰ ۱۴:۴۴
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید