اخبار

طی سه ماهه نخست سال جاری 68 فقره انشعاب غیرمجاز آب آشامیدنی در شهر دماوند شناسایی و جمع آوری شد

طی سه ماهه نخست سال جاری 68 فقره انشعاب غیرمجاز آب آشامیدنی در شهر دماوند شناسایی و جمع آوری شد
مدیر امور بهره برداری آب و فاضلاب دماوند از شناسایی و جمع آوری 68 فقره انشعاب آب غیر مجاز درسه ماهه نخست سال جاری خبر داد که چند مورد به مراجع قضایی معرفی و احکام قضایی برای پرداخت جرائم صادر شد.

به گزارش روابط عمومی ، مراد فرحت با اعلام این خبر به اجرای طرح های تله متری و اسکادا در دماوند با هدف مدیریت هوشمند استحصال، کنترل کیفیت، ذخیره و توزیع آب اشاره کرد و افزود: در شرق استان تهران سه شهر مجهز به تجهیزات تله متری بوده که شامل شهرهای  فیروزکوه، لواسان و دماوند و با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد تومان انجام شده است.

مدیر امور بهره برداری آب و فاضلاب شهر دماوند در ادامه با اشاره به اینکه آب دماوند از ۲۳ حلقه چاه، پنج ایستگاه پمپاژ و ۱۴ مخزن ذخیره تامین می شود، خاطرنشان کرد: در ۳۱ محل نصب دکل و تجهیزات کنترلی، ابزار دقیق کیفی و کمی به منظور کنترل هوشمند چاه ها و مخازن نصب شده است.

فرحت با اشاره به اینکه کلیه مخازن شهر دماوند به سامانه آنلاین هوشمند کنترل سطح مخزن مجهز شده است، اضافه کرد: این اقدام که با هدف نظارت بیشترسطح آب مخازن به صورت شبانه روزی و آنلاین صورت گرفته است، موجب کنترل و حفظ آب ذخیره شده در مخازن می شود.

مدیر بهره برداری آبفای دماوند  با بیان اینکه سیستم آنلاین هوشمند کنترل مخازن در حال تکمیل شدن است، خاطرنشان کرد: ساختمانی نیز جهت مرکز اسکادا با زیربنای ۱۲۰۰ مترمربع و با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد در حال آماده شدن می باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه شهر دماوند ۵۲ کیلومتر خط انتقال آب و ۴۵۲ کیلومتر شبکه توزیع آب شرب شهری دارد، تصریح کرد: قدمت شبکه ها در برخی نقاط به بیش از ۳۵ سال می رسد که عملیات  اصلاح آن درحال انجام است.

وی افزود: مشترکان شهر دماوند می توانند در هر ساعت از شبانه روز ضمن تماس با سامانه ارتباطی شرکت آب و فاضلاب با شماره تلفن ۱۲۲ حوادث و اتفاقات مربوط به آب و فاضلاب واقع شده در سطح شهر و یا در صورت رویت انشعاب غیرمجاز،  مراتب را اطلاع رسانی نمایند.

وی با بیان اینکه حوادث شبکه به صورت ۲۴ ساعته با تماس مشترکان رسیدگی می شود، افزود: سال گذشته ۴۰۰۵ مورد تماس برای امدادرسانی ناشی از نیاز به امداد آب و شکستگی های شبکه و کنتور مشترکین با سامانه ۱۲۲ متمرکز شرکت آب و فاضلاب مربوط به شهر دماوند برقرار شد و مشکلات مربوطه رفع شد.

مدیر امور بهره برداری آب و فاضلاب شهر دماوند با بیان اینکه در شهر دماوند ۶۲ دستگاه شیر فشار شکن جهت کنترل و مدیریت فشار آب موجود در شبکه وجود دارد، بیان داشت: در راستای اصلاح شبکه آبرسانی در سال گذشته، ۱۵۶۸ متر اصلاح شبکه، ۲۶۶۱ متر توسعه شبکه و ۵۱۵ مورد تعویض کنتور خراب انجام شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه با مساعدت مدیرعامل شرکت آبفای شرق استان تهران، ۱۸۵۰۰ متر اصلاح شبکه در دستور کار بوده، گفت: ۲۵۰۰ متر آن در سه ماهه نخست سال انجام و ۱۰۰۰ متر در حال انجام و ۱۵ کیلومتر بعدی در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد.

وی ادامه داد: با ابلاغ این ۱۵ کیلومتر بخش عمده ای از لوله های فرسوده شبکه شهری تعویض می شود که لازم است از همکاری و مساعدت شورای اسلامی شهر و شهردار دماوند قدردانی کنیم که ما را در این امر یاری کردند.

فرحت در پایان با اشاره به اهمیت اجرای شبکه فاضلاب، از پیگیری نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در خصوص دستور اخذ شده از ریاست جمهوری جهت تامین اعتبار ملی برای پروژه فاضلاب شهرستان سپاس گزاری نمود و گفت: از مشترکین نیز تقاضا داریم باتوجه به اینکه بخشی از پروژه فاضلاب شهری از محل منابع داخلی در حال انجام است، با توجه به طرح های تشویقی موجود نسبت به خرید انشعاب فاضلاب اقدام و در انجام به موقع  این پروژه سهیم باشند.

۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۰۸
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.