اخبار

طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر پردیس

طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر پردیس
یکی از تاسیسات زیر بنایی توسعه پایدار ، طرح ایجاد شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب است که باعث حفظ کیفیت منابع آبهای سطحی و زیرزمینی ، ارتقاء سطح سلامت و بهداشت عمومی جامعه و پیشگیری از عوارض زیست محیطی می گردد .
به گزارش روابط عمومی، رحمت ا... محمدی رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران با اعلام این خبر اظهار داشت : اجرای طرح تاسیسات فاضلاب شهرپردیس به جهت موقعیت , و اسکان جمعیت در مسکن مهر از اهمیت ویژه ای برخوردار است که بر اساس افق طرح سال ۱۴۲۰  برای جمعیت 538000 نفری طراحی و در شرکت مهندسی اب و فاضلاب کشور مصوب شده است.

وی افزود: طرح مذکور با توجه به توپوگرافی و شیب طبیعی زمین ، به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌شود. بر اساس توافقات فی مابین طرح ایجاد تاسیسات بخش شرقی در تعهدات وزارت نیرو و بخش غربی در تعهدات وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.

طرح بخش شرقی شامل  دو مدول تصفیه خانه فاضلاب به ظرفیت 48.000 متر مکعب در شبانه‌روز برای تحت پوشش قرار دادن   250.000 نفر ازجمعیت فازهای 1،2،3،4و6 شهر پردیس که شامل 160 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب  و ۹ کیلومتر خط انتقال  بوده که 5 کیلومتر از این خط انتقال در مسیر های سنگی و صعب العبور و در عمق های بالای ۳۰ متر به صورت نَقبی و تِرانشه باز اجرا و به بهره برداری رسیده است.

مدول اول تصفیه خانه مذکور از سوی شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران با ظرفیت 24.000مترمکعب در شبانه روز برای جمعیتی معادل 125.000 نفر در مدار بهره برداری می‌باشد و عملیات اجرایی مدول دوم این تصفیه خانه نیز با ظرفیت 24.000 مترمکعب در شبانه روز برای جمعیتی معادل 125.000 نفر در اواخر سال ۹۶ آغاز و در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز تا پایان سال ۱۳۹۸ افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب بخش غربی مربوط به اراضی۰۰۰ ۸۰ واحدی مسکن مهر واقع در فازهای ۵ر،۸, 9 و ۱۱   با جمعیتی بالغ بر 288 هزار نفر  شامل 2 مدول تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت پنجاه هزار متر مکعب در شبانه روز، شبکه جمع آوری فاضلاب به طول156 کیلو متر ، خطوط انتقال فاضلاب به طول 15 کیلو متر و یک باب ایستگاه پمپاژاست  ، که مسئولیت اجراو تکمیل این تاسیسات بر عهده وزارت راه و شهر سازی و شرکت عمران شهر جدید پردیس  است که تا کنون 111کیلومتر از شبکه جمع آوری فاضلاب و12  کیلومتر از خطوط انتقال این پروژه ایجاد  شده است. 

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۵:۳۸
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید