اخبار

مدیر عامل آبفای شرق استان تهران:

٣٠ کیلومتر از شبکه جمع آوری فاضلاب شهر دماوند در حال اجراست/تاسیسات فاضلاب شهر دماوند نزدیک به ٣٠٠ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

٣٠ کیلومتر از شبکه جمع آوری فاضلاب شهر دماوند در حال اجراست/تاسیسات فاضلاب شهر دماوند نزدیک به ٣٠٠ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران از اجرای 30 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در شهر دماوند خبر داد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران از اجرای 30 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در شهر دماوند خبر داد.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران با اعلام این خبر گفت: طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر دماوند برای افق سال ١۴٢۵ طراحی شده که حدود ٢۵٠ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب برای این افق پیش بینی شده است.  

وی بیان کرد: هزینه برآورد شده برای اجرای این پروژه نزدیک به ١٨٠ میلیارد تومان است و یک تصفیه خانه فاضلاب نیز با ظرفیت ١۶ هزار مترمکعب در شبانه روز برای آن دیده شده است.   

محمدی افزود:  این پروژه همچنین شامل یک خط انتقال به طول حدود ٧ کیلومتر با قطر ۶٠٠ تا ١٠٠٠ میلیمتر است که در عمقهایی تا حدود ٢١ متر نیز امتداد دارد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر حدود ٣٠ کیلومتر از شبکه جمع آوری فاضلاب به مبلغ حدود ١۴ میلیارد تومان در حال اجراست.  

محمدی ادامه داد: پیمانکار خط انتقال فاضلاب نیز مشخص و عملیات اجرایی آن با مبلغ ٢۵ میلیارد تومان آغاز شده است که با برآورد تعدیلهای مربوطه قیمت تمام شده آن بیش از ٣۵ میلیارد تومان می‌شود. 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران در ادامه گفت: براین اساس ایجاد کل تاسیسات فاضلاب شهر دماوند نزدیک به ٣٠٠ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که مستلزم تامین اعتبار از محل منابع عمومی دولت است و حتما باید از ردیف اعتباری از منابع عمومی گشایش یابد. 

وی بیان کرد: جهت مساعدت و حل برخی از مسائل زیست محیطی، از محل جاری نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان پیمان منعقد شده و از سوی فرماندار دماوند قول هماهنگیهای لازم جهت پیش بینی این ردیف اعتباری داده  شده است.

محمدی افزود: برای شهرهای کیلان و آبسرد نیز مطالعات انجام و محل تصفیه خانه  نیز مشخص شده است واین طرح در شرکت آبفای کشور نیز به تصویب رسیده است.

وی اظهار کرد: به منظور ایجاد تاسیسات فاضلاب در این شهرها نیز به اعتبارات ملی و گشایش ردیف اعتباری نیازمند هستیم، محل تصفیه خانه ها در دست پیگیری جهت تملک هستند و در صورت تامین اعتبار از محل منابع عمومی می‌توانیم این پروژه ها را شروع کنیم.

وی بیان کرد: اسناد مناقصه تصفیه خانه فاضلاب شهر رودهن نیز به ظرفیت حدود ٢۵ هزار مترمکعب در شبانه روز تهیه و ارزیابی کیفی پیمانکاران انجام شده است.

۲۳ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۲۳
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.