اخبار

اهم فعالیت های انجام شده در طرح فاضلاب شهر های تحت پوشش فرمانداری شمیرانات

اهم فعالیت های انجام شده در طرح فاضلاب شهر های تحت پوشش فرمانداری شمیرانات
به گزارش روابط عمومی ، مهندس رحمت اله محمدی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران اقدامات انجام شده درخصوص ایجاد تاسیسات فاضلاب در رودبارقصران و لواسان در راستای صیانت از منابع آب و محیط زیست را تشریح کرد.

اجرا و بهره برداری ازمدول اول تصفیه خانه فاضلاب شهرهای اوشان-فشم-میگون هر کدام به ظرفیت 750مترمکعب در شبانه روز با ظرفیت در مجموع  2250متر مکعب در شبانه روز با اعتباری معادل 150 میلیارد ریال انجام  پذیرفته است و همچنین بخش عمده شبکه جمع آوری فاضلاب رودبار قصران بطول 42 کیلومتر انجام ودر مدار بهره برداری است و 14 کیلومتر باقیمانده شبکه جمع آوری توسط پیمانکار در حال اجرا می باشد.

وی در ادامه در تشریح اقدامات انجام شده در طرح فاضلاب لواسان افزود: مدول اول تصفیه خانه فاضلاب شهر لواسان به ظرفیت 6000 مترمکعب در شبانه روز در مدار بهره برداری قرار دارد و اسناد مناقصه ارزیابی کیفی و فنی مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب لواسان به ظرفیت 6000 متر مکعب در شبانه روز با برآورد اولیه 250 میلیارد ریال در مرحله انتخاب پیمانکار است. بخش عمده شبکه جمع آوری بطول 80 کیلومتر اجرا و 10 کیلومتر باقیمانده در حال اجرا است.

بنابر اعلام مدیر عامل آبفای شرق ،پروژه تصفیه لجن تصفیه خانه های فاضلاب شهرهای رودبار قصران و لواسان نیز با هزینه ای بالغ بر 60 میلیارد ریال در سال 97 تکمیل و در مدار بهره برداری قرار گرفت.

لازم به ذکر است با وجود عدم تحویل شهر شمشک به شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران، این شرکت مطالعات آب و فاضلاب شهر فوق را انجام داده که در صورت تحویل و تامین اعتبارات مورد نیاز ، عملیات اجرایی آغاز می گردد.

۲۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۰
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.