اخبار

واکنش فرماندار دماوند به نفوذ فاضلاب به سد ماملو

واکنش فرماندار دماوند به نفوذ فاضلاب به سد ماملو
فرماندار شهرستان دماوند در خصوص موارد تهدید کننده سد ماملو در این شهرستان توضیحاتی داد.

به گزارش روابط عمومی ، مجید صفری فرماندار شهرستان دماوند ، در خصوص تهدید سد ماملو توسط فاضلاب شهرستان اظهار کرد: حوزه تامین آب سد ماملو از سه رودخانه آبعلی، تاررود و سیاه رود است. 

صفری بیان کرد: ساخت و ساز‌ها در جوار رودخانه از موضوعات مهمی است که سد ماملو را تهدید می‌کند که شناسایی شده اند تا حریم رودخانه حفظ شود و سلامت بهداشتی آب به خطر نیفتد.

فرماندار دماوند ادامه داد: فاضلاب و پسماند‌های شهری از دیگر عوامل تهدید کننده است که سازمان پسماند شهرداری ورود پیدا کرده و به جمع آوری پسماند‌ها پرداخته است.

وی با بیان اینکه با توجه به توسعه شهرستان دماوند و گسترش مناطق مسکونی در اطراف رودخانه‌ها، فاضلاب شهری نیز یک نوع تهدید برای سد ماملو محسوب می‌شود افزود: به همین دلیل در سال ۹۷ براساس مصوبه کمیته برنامه ریزی دماوند مشترک با استان بحث فاضلاب شهری مطرح شد و این طرح و ثبت نام از مشترکین آغاز گردید.

صفری گفت: در شهرستان بیش از ۸ هزار و ۷۰۰ انشعابات فاضلاب در فاز نخست پیش بینی کردیم که حدود هزار و ۲۵۰ نفر برای انشعاب فاضلاب تاکنون ثبت نام کردند و در فاز‌های بعدی هم اضافه می‌شود که ۵ شهر در شهرستان را دربرمی گیرد و قرار است برای آب و فاضلاب روستایی هم اقداماتی انجام شود.

فرماندار دماوند خاطرنشان کرد: به دلیل بحث کشاورزی موجود در شهرستان دماوند و برای پاکسازی سرشاخه‌های حوزه آبریز سد ماملو از ایجاد فاضلاب‌های صنعتی و خانگی مضر برای محیط زیست جلوگیری خواهد شد.

۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۴
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید