اخبار

در شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران ؛ همایش پیاده روی خانوادگی کارکنان در سد لار برگزار شد

در شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران ؛ همایش پیاده روی خانوادگی کارکنان در سد لار برگزار شد
با حضور معاونین،مدیران و کارکنان شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران و خانواده هایشان همایش یک روزه پیاده روی خانوادگی روز پنجشنبه 28 تیرماه جاری در سد لار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی،  با هماهنگی و برنامه ریزی کمیته ورزش شرکت، برنامه پیاده روی خانوادگی در طبیعت بکر دشت لار، به عنوان فرصتی برای دورهمی کارکنان و خانواده هایشان  برگزار شد.

بر اساس این گزارش ، دشت لار در کوهپایهٔ قله دماوند است که وسعت آن 73 هکتار و 500 مترمربع است و در تقسیمات کشوری بخش شمالی و شمال شرقی آن در بخش لاریجان شهرستان آمل در استان مازندران و بخش جنوبی و جنوب غربی آن در لواسانات شهرستان شمیران در استان تهران واقع شده است.

عنوان دشت لار در سال ۵۴ به پارک ملی لار تبدیل شد و  از سال ۶۱، طبق مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست به عنوان منطقه حفاظت شده اداره می‌شود و از سال ۷۰ نیز بعضی از مناطق آن برای شکار و تیراندازی ممنوع اعلام شده است.

پوشش گیاهی دشت لار شامل انواع گیاهان خوراکی و دارویی است که در اردیبهشت ماه دوستداران سبزی چین را به سمت خود دعوت می‌کند.

دشت لار در احاطه کوه‌های متعددی قرار گرفته است و از جمله می‌توان به کوه دماوند، دیو آسیاب، یخ کمر، گل زرد، پهنک،  زرشکی، کمردشت، نمک کوسر سیاه چال، آرو برارو و  اسب کلک اشاره کرد.

همچنین وجود رودهای آب شامل رود لار، دیو آسیاب، سفیدآب، ورارود، الرم، چهل بره، آب امام پهنک و رود آب سیاه چال نیز از دیگر نعمات خدادادی و طبیعی دشت لار است که گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند.

لازم به توضیح است این برنامه از سوی کارکنان شرکت  و خانواده های ایشان بسیار مورد استقبال قرار گرفت.


۳۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۴
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید