اخبار

با حضور وزیر نیرو انجام شد؛ افتتاح و آغاز عملیات پروژه های شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران

با حضور وزیر نیرو انجام شد؛ افتتاح و آغاز عملیات پروژه های شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران
همزمان با سالروز میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) پروژه های شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران در مراسمی با حضور دکتر اردکانیان وزیر نیرو و استاندار تهران افتتاح و عملیات اجرایی آن آغاز شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی، مدیر عامل  شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران در حاشیه این مراسم اظهار داشت:عملیات ساخت مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب پردیس با ظرفیت دو هراز و ۴۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز با نوع فرآیند لجن فعال پیشرفته با قابلیت حذف ازت و فسفر با مبلغ اولیه قرارداد ۶۸۰ میلیارد ریال آغاز شد.

وزیر

مجتبی صفدری افزود: اجرایی شدن مصوبات شورای عالی امنیت ملی به منظور جلوگیری از آلودگی منابع تامین‌کننده آب شهر تهران و پیشگیری از انتشار آلودگی‌های زیست‌محیطی و بیماری‌های واگیردار و نیز افزایش سطح بهداشت عمومی از جمله مهم‌ترین اهداف طرح فوق است.

وی با اشاره به تامین برق اضطراری سامانه انتقال آب لتیان به پردیس تصریح کرد: سیمای کلی طرح و هدف آن تامین برق اضطراری تاسیسات و ایستگاه‌های پمپاژ سامانه انتقال آب لتیان به پردیس جهت پایداری ۲۰ درصد از ظرفیت انتقال آب در ساعات قطع برق با هزینه اجرای ۲۰ میلیارد ریال است.

وزیر۳  

صفدری با اشاره به افتتاح مرکز پایش، آزمایشگاه، کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب در شرق استان تهران افزود: کنترل و اندازه ‌گیری کلیه شاخص‌های کیفی آب و فاضلاب مطابق با استاندارهای ملی به منظور تأمین و توزیع پایدار آب شرب سالم و بهداشتی و جمع‌آوری، انتقال تصفیه و دفع بهداشتی فاضلاب از اهداف این مرکز است.

وی گفت: این مرکز با اعتباری بالغ‌بر ۲۳٫۵ میلیارد ریال دارای چهار واحد انجام آزمایشگاه‌های شیمی فیزیک، باکتریولوژی، بیولوژی و کنترل کیفی و در دو طبقه در مساحتی معادل ۲۵۰ مترمربع در محل تصفیه‌خانه فاضلاب شهر پردیس تأسیس شده است که با اتصال مرکز اسکادای مرکزی شرکت، امکان کنترل کیفی کلیه تأسیسات را دارد.

مدیرعامل آبفای شرق در خصوص نوسازی و تجهیز ناوگان خودروهای امدادی و عملیاتی بیان کرد: نوسازی ناوگان خودروهای امدادی و عملیاتی مجهز به اطاقک و وسایل امدادی به منظور خدمات‌رسانی مناسب به مشترکان در کمترین زمان ممکن در کلیه شهرهای زیرپوشش این شرکت با اعتبار ۷۵ میلیارد ریال انجام شد.

صفدری ادامه داد: ۲۶ دستگاه خودروی وانت پیکاپ و ۶ دستگاه کامیونت نیمه‌سنگین به همراه اطاقک‌های بحران، نخاله‌بر و تانکر آب‌رسان از مشخصات فنی و دستاوردهای اجرایی است‌.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران اضافه کرد: ساختمان‌های ستادی آبفای شرق در دو بلوک و ۶ طبقه به متراژ چهار هزار و ۲۵۰ مترمربع در عرصه‌ای به میزان ۹۰۰ مترمربع بوده که ساختمان شماره یک مزین به نام مبارک حضرت رسول (ص) با کاربری اداری و دارای سالن همایش، آمفی‌تئاتر و مرکز اسکادا و ساختمان شماره دو مزین به نام حضرت علی (ع) با کاربری اداری از محل اعتبارات جاری این شرکت احداث شده است.

بر اساس این گزارش رونمایی از کتیبه دعای باران در محل ورودی ساختمان شماره دو از دیگر طرح های آبفای شرق بود که توسط وزیر نیرو از آن پرده برداری شد.

بنابر اعلام مهندس صفدری مرکز پایش و راهبری تاسیسات آب و فاضلاب(طرح جوادالئمه) به منظور کنترل و نظارت از راه دور تاسیسات آب و فاضلاب در راستای توسعه خدمات کمی و کیفی و افزایش رضایتمندی مشترکان، کاهش هزینه‌ها، تسریع در خدمات رسانی و دسترسی سریع به جزئیات داده‌ها راه‌اندازی شده است و دارای چهار مرکز رودهن(مرکزی)، لواسان، دماوند و فیروزکوه می‌باشد.

مدیر عامل آبفای شرق ضمن اشاره به افتتاح پروژه تامین برق اضطراری سامانه انتقال آب لتیان به پردیس ابراز داشت : برای نخستین بار در ایران این طرح به منظور تامین برق اضطراری تاسیسات و ایستگاه‌های پمپاژ سامانه انتقال آب لتیان به پردیس جهت پایداری 20 درصد از ظرفیت انتقال آب در ساعات قطع برق راه‌اندازی شده است و دارای چهار دستگاه دیزل تولید کننده برق اضطراری هر یک به ظرفیت 1.4 مگاوات است. وزیر۲ تاسیسات فشار شکن نرم نیز از دیگر پروژه های مورد افتتاح در سفر وزیر نیرو به رودهن بود. این پروژه زیست‌محیطی از انرژی آبی که در خطوط انتقال آب وجود دارد انرژی برق مورد نیاز برای تجهیزات و تاسیسات شرکت‌های مربوطه را تامین می‌کند.

بنابر گفته مدیر عامل آبفای شرق ، سامانه ارتباطات ایمن و پایدار برای حفظ ارتباط مرکز با واحدهای امدادی شرکت در هنگام حوادث و نیز نوسازی و تجهیز ناوگان خودروهای امدادی و عملیاتی از دیگر پروژه‌هایی است که با حضور وزیر نیرو در آبفای شرق استان تهران به بهره‌برداری رسید.

  سامانه ارتباطات ایمن و پایدار به منظور برقراری تماس بی سیم در وسعت 250 کیلومتر مربع با تمامی مدیران و افراد مسئول در نقاط حساس آبرسانی و شبکه توزیع آب و شبکه دفع فاضلاب و تصفیه خانه‌های فاضلاب در سطح کلیه شهرهای تحت شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران راه اندازی شده است.

گفتنی است در این مراسم، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس، فرماندار دماوند، فرماندار پردیس ، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور، جمعی از مدیران آبفا و امور آب استان تهران و شهرستان‌های شرق استان تهران حضور داشتند .

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۳۷
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید