اخبار

کارگاه آموزشی با موضوع «صرفه جویی در مصرف آب» برای دانش‌آموزان فیروزکوه برگزار شد

کارگاه آموزشی با موضوع «صرفه جویی در مصرف آب» برای دانش‌آموزان فیروزکوه برگزار شد
از سوی دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران کارگاه آموزشی با موضوع « صرفه جویی در مصرف آب » برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی مدارس نجمه و فرشتگان شهرستان فیروزکوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، رابعه کیانی سرپرست روابط عمومی آبفای شرق ضمن اعلام این خبر هدف از برگزاری کارگاه آموزشی فوق را آشنایی هر چه بیشتر دانش‌آموزان با روش های صرفه جویی در مصرف آب و نهادینه نمودن استفاده صحیح از آب در بین اعضای خانواده بیان کرد .

کیانی ، نقش دانش‌آموزان را در فرهنگ سازی مصرف بهینه آب بسیار پر اهمیت دانست و گفت: با توجه به وقوع خشکسالی های متوالی در کشور و شهرهای این منطقه ، اصلاح الگوی مصرف آب امری حیاتی و ضروری به نظر می رسد بنابراین باید زمینه های اصلاح الگوی مصرف را در جامعه فراهم کنیم که یکی از مهمترین شاخص های این امر اصلاح رفتار مصرف در جامعه به ویژه درکانون خانواده ها است.

حسین علی ایلکا، مدیر پزوهش سرای شهدای هسته ای شهرستان فیروزکوه نیز که در این کارگاه حضور داشت پیرامون اهمیت وجود آب این مایه بی بدیل الهی افزود: اهمیت آب از هزاران سال پیش با برپایی تمدنها در کنار آب ها مشخص شده است؛ بارندگی های اندک در شهرستان فیروزکوه نشان از بی آبی دارد؛ علت این بی آبی علاوه بر شرایط جوی، مصرف بی رویه آب و افزایش جمعیت بر روی کره زمین است و اگر به مسئله بی آبی پرداخته نشود در سال های آینده جنگ بر سر آب را خواهیم داشت.

 

 

  

بر اساس این گزارش در این کارگاه که بیش از ٣٠٠ نفر از دانش آموزان مدارس یاد شده به همراه معلمان خود حضور داشتند، دانش‌آموزان با اهمیت و ارزش آب در زندگی اجتماعی انسان‌ها بیش از پیش آشنا شدند و از سوی کارشناس شرکت آب و فاضلاب شرق اهداف برگزاری این برنامه ارائه و همچنین آموزش‌های لازم در خصوص چگونگی راه‌های صحیح مصرف بهینه آب و فرهنگ‌سازی و انتقال اطلاعات کسب شده به خانواده‌ها داده شد.

در ادامه نیز گروه نمایش "شباهنگ" با اجرای برنامه عروسکی شاد با همراهی عروسک قطره و برگزاری مسابقاتی در خصوص یادگیری روش‌های درست مصرف آب برای حاضرین در کارگاه، لحظاتی خوش و خاطره‌انگیز برای دانش‌اموزان ایجاد کرد.


۱۹ دی ۱۳۹۶ ۱۶:۰۰
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید