اخبار

با حضور معاون اول رییس جمهور فاز نخست تصفیه خانه فاضلاب پردیس افتتاح شد

با حضور معاون اول رییس جمهور فاز نخست تصفیه خانه فاضلاب پردیس افتتاح شد
فاز نخست تصفیه‌خانه فاضلاب پردیس با ظرفیت ۲۴ هزار متر مکعب با حضور معاون اول رئیس‌جمهور به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور در جریان سفر به شهرستان پردیس فاز نخست تصفیه‌خانه فاضلاب این شهر را  افتتاح کرد.

معاون اول رییس جمهور در آیین افتتاح فاز نخست تصفیه خانه فاضلاب شهر پردیس مسئله آب را یکی از ابر چالش‌ترین مسائل کشور عنوان کرد.

وی ابراز داشت: وزارت نیرو دارای کارنامه درخشانی هم در ارائه خدمات آبفا و هم در حوزه اقتصاد مقاومتی است.

اسحاق جهانگیری همچنین با بیان اینکه وزارت نیرو از جمله دستگاه‌هایی است که در دولت یازدهم بسیار خوب عمل کرده، افزود: بدون شک آبفا از اولویت‌های دولت دوازدهم نیز خواهد بود و کارشناسان و مسئولان این حوزه باید همچنان با انگیزه روی این مسائل کار کنند.

بنابر این گزارش محمد پرورش مدیرعامل آبفای استان تهران با بیان اینکه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر پردیس دارای دو فاز است که فاز نخست آن به ظرفیت 24هزار مترمکعب در شبانه‌روز برای جمعیتی125هزار نفری است گفت: برای ساخت این پروژه 530 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب پردیس از سال 1387 و در قالب طرح تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ملی استانی‌ شده برای زیر پوشش قرار‌دادن جمعیتی معادل 160هزار نفر آغاز شد که شامل احداث فاز نخست تصفیه‌خانه فاضلاب پردیس به ظرفیت 24هزار متر مکعب در شبانه‌روز، احداث خطوط انتقال و شبکه جمع‌اوری فاضلاب پردیس به طول 65.3 کیلومتر، نصب 8000 رشته انشعاب فاضلاب، احداث 5000 مترمکعب مخزن در پردیس، احداث 675 کیلومتر خط انتقال و شبکه جمع‌آوری فاضلاب در سطح شهر تهران و نصب 60 هزار رشته انشعاب فاضلاب در تهران است.

بنابر اعلام مدیر عامل آبفای استان تهران ، این تصفیه خانه، علاوه بر حذف آلاینده های آلی، توانایی حذف بیولوژیک ازت و فسفر را بعنوان مهمترین عوامل آلاینده زیست محیطی دارا است.

این گزارش همچنین حاکی است فرآیند تصفیه در این تصفیه‌خانه لجن فعال با قابلیت حذف ازت و فسفر می‌باشد.

بر اساس این گزارش معاون اول رییس جمهور در ادامه مراسم افتتاحیه فوق از دفتر کنترل این تصفیه خانه و دیگر بخش ها و تجهیزات آن بازدید کرد.

گفتنی است در مراسم افتتاحیه این پروژه حمید چیت چیان وزیر نیرو، اوسط هاشمی استاندار تهران، حمیدرضا جانباز مدیرعامل آبفای کشور، ابوالفضل صدراییه قائم مقام و سرپرست معاونت مهندسی و توسعه آبفای شرق و دیگر مسئولان این شرکت حضور داشتند.

 

 

۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۰۲
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید