اخبار

بهره برداری آزمایشی ازتصفیه خانه فاضلاب شهر پردیس

بهره برداری آزمایشی ازتصفیه خانه فاضلاب شهر پردیس
تصفیه خانه فاضلاب شهر پردیس بصورت آزمایشی و با حضور مسئولان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی، مجتبی صفدری مدیرعامل شرکت آبفای شرق استان تهران در حاشیه این مراسم گفت: در این تصفیه خانه بسیار مدرن و مجهز که به جرأت می توان گفت یکی از بهترین تصفیه خانه‌های کشور محسوب می شود روزانه 48 هزار متر مکعب فاضلاب بهره‌برداری می‌شود.
وی با بیان اینکه 24 هزار متر مکعب فاضلاب در طی شبانه روز تصفیه می شود، افزود: سالانه 9 میلیون متر مکعب پساب با کیفیت و با استانداردهای روز دنیا برای مصارف کشاورزی، صنعت و اشتغال تولید خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آبفای شرق استان تهران اظهار داشت:این تصفیه خانه بزرگ با هزینه ای بالغ بر 500 میلیارد ریال به بهره برداری آزمایشی رسید و انشاالله در یک مراسم رسمی با حضور مسئولان استانی و حتی کشوری به بهره برداری می رسد.
صفدری گفت: فاضلاب مناطق مذکور توسط 120 کیلومتر شبکه اصلی و فرعی و شش و نیم  کیلومتر خط انتقال به تصفیه خانه منتقل می‌شود.
مدیرعامل شرکت آبفای شرق استان تهران تصریح کرد: با توجه به موقعیت شهر پردیس در بالادست سدماملو که یکی از منابع اصلی تأمین آب شرب تهران می باشد و با بهره برداری از این پروژه، تصفیه فاضلاب و حذف آلاینده ها، از لحاظ زیست محیطی از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.
 شایان ذکر است پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر رودهن نیز از دیگر پروژه های مهم شرکت آبفای شرق استان تهران می باشد.

 

۳۰ فروردین ۱۳۹۶ ۱۴:۱۲
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید