اخبار

با حضور وزیر نیرو تصفیه‌خانه فاضلاب شهر میگون بهره‌برداری شد

با حضور وزیر نیرو تصفیه‌خانه فاضلاب شهر میگون بهره‌برداری شد
همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر مدول اول تصفیه خانه فاضلاب شهر میگون به ظرفیت 750 متر مکعب در شبانه روز با حضور وزیر نیرو، استاندار، مدیران عامل آبفای کشور و آبفای استان تهران و دیگر مسئولان شهری افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی، حمید چیت چیان در مراسم بهره‌برداری از طرح شبکه جمع‌آوری و تصفیه‌خانه فاضلاب شهرهای میگون و لواسان اظهار داشت: کشور طی 16 سال اخیر در خشکسالی به سر می‌برد و با وجود بارش‌های اخیر، اما کمبود آب مایه نگرانی است و مردم نیز در این زمینه غفلت دارند.

وزیر نیرو در ادامه درباره اهمیت تصفیه‌خانه میگون خاطر نشان کرد: تمام طرح‌های مربوط به تصفیه فاضلاب از اهمیت فراوانی برای دولت یازدهم برخوردار است، چرا که این مساله به‌طور مستقیم با سلامت مردم ارتباط دارد.

مجتبی صفدری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران نیز در این مراسم با اشاره به مشخصات فنی این طرح گفت: تصفیه خانه فاضلاب میگون در زمینی به مساحت حدود 2500 متر مربع واقع شده و فاضلاب شهری توسط لوله ای به قطر 500 میلیمتر به صورت ثقلی به تصفیه خانه انتقال می‌یابد.

وی در ادمه هدف از اجرای طرح فوق را جمع‌آوری، پالایش و تصفیه فاضلاب شهر میگون به منظور جلوگیری از آلودگی زیست محیطی عنوان کرده و  افزود: روش جمع‌آوری فاضلاب در تصفیه خانه  به صورت مجزا می‌باشد و فاضلاب از طریق لوله‌های دفنی و آبهای سطحی از طریق کانال به صورت مجزا  از هم جمع‌آوری می‌شوند.

مدیر عامل آبفای شرق همچنین ابراز داشت: فرایند و روش تصفیه فاضلاب انتخابی جهت شهر میگون به روش SBR  برای جمعیت پیش‌بینی شده میگون در انتهای طرح 8000 نفر و متوسط سرانه فاضلاب 180 لیتر برای هر نفر در روز می‌باشد.

گفتنی است همزمان با حضور  وزیر نیرو در این مراسم همچنین طرح های شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهر میگون به طول 16 کیلومتر،شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهر اوشان و فشم به طول 26 کیلومتر و مخزن 2000 متر مکعبی با هزینه 270 میلیارد ریال از محل تامین اعتبارات عمرانی و سایر منابع مورد افتتاح قرار گرفت.

۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ۱۵:۴۹
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید