اخبار

مدیر روابط عمومی آبفای شرق: نهضت صرفه‌جویی در مصرف آب باید از ادارات دولتی شروع شود

مدیر روابط عمومی آبفای شرق: نهضت صرفه‌جویی در مصرف آب باید از ادارات دولتی شروع شود
مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران گفت: نهضت صرفه جویی در مصرف آب باید از ادارات دولتی شروع شود .

به گزارش روابط عمومی، حسین رضایی با اعلام این خبر ضمن تأکید بر مدیریت مصرف آب اظهار داشت :  این دفتر با تهیه و نصب پوستر‌‌های صرفه‌جویی در مصرف آب در ادارات دولتی شهرهای تحت پوشش به گونه ای برنامه ریزی کرده که تابستان امسال کمترین مشکل را در زمینه تأمین آب سالم و بهداشتی برای همشهریان داشته باشیم .

وی ضمن تأکید بر فرهنگ سازی در زمینه مصرف آب تصریح کرد : نهضت صرفه جویی در مصرف آب باید از ادارات دولتی شروع شود و دستگاه های دولتی باید در این زمینه الگو باشند .

رضایی افزود: ارگان های فرهنگی شهر نیز باید فرهنگ سازی در زمینه صرفه جویی را در دستور کار خود قرار دهند تا فرهنگ قناعت در زمینه مصرف آب در جامعه گسترش یابد .

وی در مورد اهمیت مدیریت مصرف به عنوان تنها راه مقابله با بی‎‎آبی، اظهار کرد: تا قبل از این بیش از این که مدیریت تقاضا داشته باشیم مدیریت تامین آب در کشور انجام می‏‏‌شد به عبارتی به دنبال احساس نیاز بیشتر مردم اقداماتی مانند سدسازی، حفر چاه و غیره صورت می‎‎گرفت ولی اکنون منابع آبی برای این برنامه در کشور وجود ندارد و راهی جز مدیریت مصرف پیش روی جامعه نیست.

مدیر دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی آبفای شرق در ادامه مدیریت مصرف را نیازمند تغییر تفکر عمومی و نیز آموزش و فرهنگ‎‎سازی در مورد نحوه زندگی در یک کشور کم آب دانست و گفت: اگر هر کدام از مشترکین آب در کشورمان به این نکته بیاندیشند که بازگذاشتن تنها یک دقیقه‎‎ای یک شیر آب باعث مصرف حداقل ۱۵ لیتر آب خواهد شد، همین موضوع در تجدید نظر آنها نسبت به نحوه مصرف آب موثر واقع می‌شود.

رضایی ابراز امیدواری کرد با نصب پوسترهای صرفه‌جویی در مصرف آب در سطح ادارات دولتی بتوان گام‌های موثری در راستای ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب برداشت.

۲۰ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۱۱
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید