اخبار

پیشرفت عملیات احداث مخازن آب شرب در شهرهای تحت پوشش آبفای شرق

پیشرفت عملیات احداث مخازن آب شرب  در شهرهای تحت پوشش آبفای شرق
معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران از پیشرفت عملیات احداث مخازن آب شرب در شهرهای تحت پوشش این شرکت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آبفای شرق، مهندس یزدانی ضمن اعلام این خبر عملیات احداث  مخازن را  با هدف ذخیره آب مورد نیاز و تامین آن با فشار و حجم مناسب عنوان کرد.

وی در تشریح عملیات اجرایی به منظور احداث مخازن فوق افزود : مجموعه همکاران معاونت مهندسی و توسعه آبفای شرق مخازنی را که از قبل ساخته شده و  با توجه به عدم تکمیل در مدار بهره‌برداری قرار نگرفته بودند را با دستور مدیرعامل و پیگیری‌های مستمر وی تکمیل و تا به حال چند باب مخزن از جمله مخازن دو هزار مترمکعبی میگون ، دو هزار مترمکعبی اوشان ، 500 متر مکعبی لواسان ، دو هزار مترمکعبی چمران  رودهن و 1200 متر مکعبی مدول اول مخزن زمینی و هوایی فیروزکوه  را تکمیل و به بهره برداری رسانده‌اند.

همچنین سایر مخازن  نیمه‌تمام در مرحله تکمیل قرار گرفته و مدول دوم مخزن فیروزکوه پیش از پایان سال بهره برداری خواهد شد.

معاون مهندسی و توسعه آبفای شرق در ادامه ضمن اشاره به پیشرفت مخازن در دست اقدام ابراز داشت: مخزن 2000 متر مکعبی پونا در رودهن پیش از پایان سال وارد مدار خواهد شد، مخزن دو هزار متر مکعبی آبعلی در مرحله تکمیل بوده و تا پایان اردیبهشت وارد مدار می‌شود،مخازن 10 هزار متر مکعبی شماره 10و 5 ، پنج‌هزار متر مکعبی شماره 8 و دو هزار متر مکعبی شماره 4 پردیس و دو هزار متر مکعبی مهرآباد رودهن در حال تکمیل و پیش‌بینی می‌شود در نیمه اول سال 94 به بهره‌برداری برسند.

بنابر اعلام مهندس یزدانی تا کنون عملیات ترمیم  بر روی پنج باب مخزن صورت گرفته که در پی آن از هدر رفت 10 لیتر آب در ثانیه  جلوگیری شده است.

 

 

 

۴ اسفند ۱۳۹۳ ۱۵:۲۶
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید