اخبار

همزمان با دهه مبارک فجر، ایستگاه پمپاژ آبگیر سد لتیان به بهره‌برداری رسید

همزمان با دهه مبارک فجر، ایستگاه پمپاژ آبگیر سد لتیان به بهره‌برداری رسید
در هشتمین روز از دهه مبارک فجر و با حضور معاون استانداری ،فرماندار `پردیس ، امام جمعه پردیس ،روسای اداره‌جات،مدیرعامل ،معاونان و مدیران شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران بهره‌برداری از ایستگاه پمپاژ آبگیر سد لتیان به انجام رسید.

در هشتمین روز از دهه مبارک فجر  و با حضور معاون استانداری ،فرماندار `پردیس ، امام جمعه پردیس ،روسای اداره‌جات،مدیرعامل ،معاونان و مدیران شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران بهره‌برداری از ایستگاه  پمپاژ آبگیر سد لتیان به انجام رسید.

به گزارش روابط عمومی آبفای شرق استان تهران، مهندس حاجی ‌زاده سرپرست معاونت بهره‌برداری این شرکت با اعلام این خبر اظهار داشت : به دلیل کاهش نزولات جوی در سال جاری و متعا‌قب  آن کاهش آبدهی چاه‌های حاشیه رودخانه جاجرود و به منظور جبران کمبود آب موجود در شهرهای پردیس، بومهن و رودهن عملیات آبگیری از سد تنظیمی لتیان آغاز شد.

وی در ادامه افزود: تاسیسات و خط انتقال مربوطه در هشت سال گذشته توسط شرکت عمران پردیس اجرا شد که به دلیل عدم استفاده از آنها کلید تاسیسات شامل پمپ ، تابلوی برق، تاسیسات ابزار دقیق با صرف هزینه‌ای بالغ بر سه میلیارد ریال بازسازی و آماده بهره‌برداری شد.

بنابر گفته سرپرست معاونت بهره‌برداری آبفای شرق، بر اساس طرح، تعداد پمپهای ایستگاه آبگیر 1+4 دستگاه و ظرفیت برداشت آب 1000 لیتر بر ثانیه است که با توجه به تغییرات سطح آب در سد تنظیمی و نوع پمپهای مورد استفاده ،حداکثر ظرفیت برداشت آب 800 لیتر بر ثانیه است.

همچنین آب برداشت شده توسط خط انتقال وارد مخزن جمع‌آوری 300 متر مکعبی در بالا‌دست ایستگاه آبگیر شده و از آنجا با خط انتقال 900 به طول 5/4 کیلومتر وارد مخزن جمع‌آوری و ایستگاه پمپاژ شماره یک لتیان به پردیس می‌شود.

 

حاجی‌زاده ابراز داشت: در حال حاضر و با لحاظ کردن مسائل فنی و محدودیت کدورت ورودی به تصفیه‌خانه آب ترکیبی از چاه‌های حاشیه رودخانه جاجرود (200 لیتر بر ثانیه) و سد تنظیمی (200 لیتر بر ثانیه) برداشت می‌شود که به تدریج و با افزایش مصرف، برداشت آب از ایستگاه آبگیر افزایش پیدا خواهد نمود و برداشت آب از چاه‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به وجود  مشکلات برق در منطقه به ویژه در ساعتها و روزهای پیک مصرف و خسارات متعدد وارده  به تاسیسات تولید و انتقال و نیز قطع آب در شهرهای مذکور تصریح کرد : با توجه به پیگیری‌های بعمل‌آمده طی یک‌سال گذشته ، همزمان با بهره‌برداری از ایستگاه آبگیر سد لتیان ، بهره‌برداری از پست برق پرتابل فشار قوی kv 20/63 نیز آغاز شد که این موضوع تاثیر بسزایی در افزایش ضریب پایداری تاسیسات برقی و به دنبال آن تولید و توزیع آب خواهد داشت.

بنابر اعلام این مقام مسئول در معاونت بهره‌برداری آبفای شرق، با برداشت آب از سد تنظیمی و به شرط عدم واگذاری انشعاب آب در فازهای مسکن مهر پردیس (بیش از 80 هزار واحد) تامین آب در شهرهای پردیس ، بومهن و رودهن به شرایط پایدار و مطمئن رسیده است.

 وی ابراز امیدواری کرد با اجرای اقدامات فوق  بتوان تابستان  سال 94 را با کم‌ترین مشکلات آبی پشت سر گذاشت.

۲۵ بهمن ۱۳۹۳ ۱۵:۳۸
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید