اخبار

عملیات اجرایی نصب سیستم های اسکادا و تله متری در آبفای شرق استان تهران مجددا از سر گرفته شد

عملیات اجرایی نصب سیستم های اسکادا و تله متری در آبفای شرق استان تهران مجددا از سر گرفته شد
طرح پیاده سازی و اجرای سیستم اسکادا در شهر های لواسان ، فیروزکوه و دماوند یکی از مهمترین پروژه های شرکت آب و فاضلاب شرق استا ن تهران است که عملیات اجرایی آن از ابتدای سال 93 دوباره از سر گرفته شد.

عملیات اجرایی نصب سیستم های اسکادا و تله متری در آبفای شرق استان تهران مجددا از سر گرفته شد

طرح پیاده سازی و اجرای سیستم اسکادا  در شهر های لواسان ، فیروزکوه و دماوند یکی از مهمترین پروژه های شرکت آب و فاضلاب شرق استا ن تهران است که عملیات اجرایی آن از ابتدای سال 93 دوباره از سر گرفته شد.

به گزارش روابط عمومی آبفای شرق استان تهران ، حمیدرضا حاجی زاده سرپرست معاونت نظارت بر بهره برداری شرکت ضمن بیان این مطلب اظهار داشت : در حال حاضر اجرای طرح اسکادا در شهر لواسان در مراحل پایانی قرار داشته  و پس از آن  در شهرهای فیروزکوه،دماوند و همچنین اتاق کنترل مرکزی در ستاد شرکت مستقر خواهد شد .

وی در ادامه ضمن بیان اینکه  اجرای طرح فوق بیش از 50 میلیارد ریال هزینه در بر خواهد داشت افزود: بهره  مندی از این پروژه مهم  ، دسترسی و کنترل چاه ها، مخازن و ایستگاه های پمپاژ و سایر تاسیسات مورد نظر را به صورت کنترل از راه دور درآورده و سهولت ، سرعت و دقت را به ارمغان می آورد.

سرپرست معاونت نظارت بر بهره برداری آبفای شرق همچنین تصریح کرد: نصب سیستم اسکادا و تله متری اثرات مثبت زیادی به همراه دارد که کاهش هزینه ها و کنترل و تصمیم گیری خودکار و دستی در زمان بروز حادثه و یا بحران از مهمترین فواید این سیستم است.

همچنین با بکارگیری سیستم اسکادا هزینه هایی همچون هدر رفت آب ناشی از سرریز مخازن به حداقل رسیده و باعث ارتقای حفاظت از تاسیسات به وسیله کنترل لحظه به لحظه شبکه می شود.

به گفته وی گزارشگیری دقیق از وضعیت تاسیسات موجب افزایش ضریب اطمینان شبکه و تنظیم فشار مناسب در نقاط مختلف ،کنترل ارتفاع آب در مخازن و در نتیجه تامین به موقع و مناسب آب برای مشترکین و در نهایت افزایش رضایت مندی و بهره وری را به دنبال خواهد داشت.

 

۳۰ تیر ۱۳۹۳ ۱۳:۰۲
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید